close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
اجرای برنامه بازاریابی موفق
loading...

جستجوگر مدیر

  اجرای برنامه بازاریابی موفق ● مرور استراتژی‌ها و تکنیک‌ها این کار را تا زمانی که متوجه شوید چگونه باید استراتژی‌ها و روش‌ها را به منظور کسب نتایج دلخواهتان به کار گیرید، ادامه دهید. به خاطر داشته باشید، هدف شما فقط جلب و حفظ یک گروه ثابت از مشتریان وفادار نیست بلکه هدف گسترش جمعیت مشتریانتان از طریق شناسایی و جلب مشتریان جدید و کاهش ریسک به وسیله پیش‌بینی تغییرات بازار نیز هست که می‌تواند روی فعالیت شما تاثیر بگذارد. برای این‌که شما به این هدف نایل آیید،…

رسالت ما

امروزه نقش و اهمیت تجارت به ويژه در حوزه بين المللي در رشد وتوسعه اقتصادی کشورها  بر کسی پوشیده نیست این اهمیت به اندازه ای است که كه اغلب از آن به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصاد کشورها  یاد میشود.

با توجه به نقش و اهمیت تجارت و اقتصاد در پیشرفت جوامع، گروه "تجارت در دهکده ایرانی"  در سال 1390 با هدف ارائه  اطلاعات و اخبار مورد نیاز در حوزه تجارت واقتصاد آغاز بکار کرد و تاکنون با همکاری دوستان توانسته است علاوه بر ارائه آخرین اخبار روز این حوزه بیش از هزار مقاله مرتبط را بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار دهد .

هدف ما،  کمک به علاقمندان حوزه تجارت  و اقتصاد و تسهیل دستیابی ایشان به منابع این دانش است. ماسعی داریم ازطریق تسهیل فرایند انتقال دانش به علاقمندان آن به کسب وکارهای نیازمند به این دانش کمک کرده وازاین طریق درافزایش رفاه اقتصادی نقش مثبتی ایفا کنیم، ما تلا ش خواهیم کرد در حد توان خود  اطلاعات مورد نیازبرای تصمیم گیری فعالان اقتصادی و تجاری را از طریق این سایت ارائه نمائیم و دست  کلیه کسانی که تمایل دارند ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند میفشاریم.


اجرای برنامه بازاریابی موفق

 

اجرای برنامه بازاریابی موفق

● مرور استراتژیها و تکنیکها

این کار را تا زمانی که متوجه شوید چگونه باید استراتژیها و روشها را به منظور کسب نتایج دلخواهتان به کار گیرید، ادامه دهید. به خاطر داشته باشید، هدف شما فقط جلب و حفظ یک گروه ثابت از مشتریان وفادار نیست بلکه هدف گسترش جمعیت مشتریانتان از طریق شناسایی و جلب مشتریان جدید و کاهش ریسک به وسیله پیشبینی تغییرات بازار نیز هست که میتواند روی فعالیت شما تاثیر بگذارد. برای اینکه شما به این هدف نایل آیید، طرح بازاریابی شما باید دربرگیرنده استراتژیهایی باشد که در هر طرح بازاریابی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد طرح خود را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که شامل این استراتژیهاست و سپس تعیین کنید که چگونه این استراتژیها مورد استفاده واقع شدهاند و برای هر استراتژی شرح مختصری بدهید .

 

● هدفگذاری

مشتریان (بازار هدف) را بر اساس سن، جنسیت، سطوح درآمد و تحصیلات، شغل و محل اقامتشان توصیف کنید. هیچکس بهتر از شما مشتریانتان را نمیشناسد، همچنین علایق آنها، انتظاراتشان و چیزهایی که مورد علاقهشان نیست را نمیداند . به دلیل اینکه منابع شما محدود هستند، تنها مشتریانی را مورد هدف قرار دهید که احتمال بیشتری وجود دارد محصولتان را خریداری کنند .

● تدوین سیاستهای قیمتگذاری

در ارتباط با قیمتگذاری در برنامه بازاریابی باید نکاتی از این قبیل را مدنظر قرار داد :

▪ تکنیکهای قیمتگذاری و شرح مختصری از این قیمتها

▪ هزینههای اداری و فعالیتهای ترفیع فروش

▪ موقعیت رقابتی

▪ قیمت زیر قیمت رقبا

▪ قیمت بالاتر از قیمت رقابتی

▪ قیمتگذاری چندگانه

▪ هزینههای مواد، نیروی کار و سربار

همچنین استراتژیقیمتگذاری شما ممکن است بر مبنای استراتژی مورد استفاده دیگران باشد. در این صورت شما باید طرح و استراتژی‌‌های مورد استفاده رقبا را مطالعه کنید. به این طریق شما کاملا متوجه میشوید که چگونه محصول خود را قیمتگذاری کنید و میتوانید تعیین کنید که آیا قیمتهای شما مثل رقباست یا خیر؟ آیا قیمتهای آنها برابر میانگین صنعت است و اینکه شما چه تعدیلهایی میتوانید برای انطباق با آنها انجام دهید. کلید موفقیت، داشتن یک استراتژیدرست طراحی شده برای تعیین سیاستها و نظارت دایم بر قیمتها و هزینههای عملیاتی است به منظور کسب اطمینان از به دست آوردن سود .

● ایجاد یک استراتژی ترفیع اثربخش

در این قسمت توجه به مواردی از این قبیل اجتنابناپذیر است :

▪ رسانه تبلیغاتی

▪ رسانههای چاپی (روزنامه، مجله، اعلامیههای کوچک، بروشوروها و …)

▪ راهنماهای تجاری (Yellow Pages)

▪ صدا و سیما

▪ هدایای تبلیغاتی

▪ و …

آن استراتژیترفیعی را توسعه دهید که از رسانههای مخلتفی برای ارتقای کسب و کار شما استفاده میکند. رسانههای گوناگون را بررسی کرده و آنهایی را که در ارتقای کسب و کار شما اثربخشتر هستند شناسایی کنید. روی جنبههایی از این رسانهها تمرکز کنید که مکان و قیمت شما را به خوبی نشان میدهند .

● شناسایی رقبا

برخی نکات که در شناسایی رقبا و بررسی بازار باید به آنها توجه کرد شامل عناوین زیر است :

▪ تقاضا برای کالا یا خدمات

▪ نزدیکترین رقبای مستقیم و غیرمستقیم

▪ نقاط قوت و ضعف رقبا

▪ ارزیابی اینکه کسب و کار رقبا چگونه است

▪ توصیف ویژگیهای منحصر به فرد محصولتان

▪ شباهتها و تفاوتهای بین محصول شما و محصول رقبا

▪ استراتژیهای قیمتگذاری برای شما در مقایسه با رقبا

سپس پنج مورد از نزدیکترین رقبای مستقیم و غیرمستقیم خود را شناسایی کنید یک پرونده شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها تشکیل دهید. تبلیغات و ترفیعات آنها و همچنین استراتژیهای قیمتگذاری آنها را در پرونده جمع کنید. این پروندهها را به منظور تعیین اینکه آنها کی و چطور تبلیغ میکنند یا چه زمانی برای ترفیعات حامی مالی میشوند و پیشنهاد فروش میدهند،به طور دورهای مرور کنید .

● توصیف محصول

سعی کنید فواید محصولتان را از دید مشتریان توصیف کنید و روی خصوصیات ویژه آن تاکید کنید. صاحبان موفق کسب و کار میدانند و یا حداقل دارای ایدهای هستند از آنچه مشتریان از آنها میخواهند یا انتظار دارند. این نوع پیشبینی میتواند در ایجاد رضایت و وفاداری مشتریان مفید باشد .

● تدوین بودجه بازاریابی

در پیشبینی بودجه بازاریابی باید مواردی از این قبیل مدنظر قرار گیرد :

▪ طرح بازاریابی و سیاستهای ترفیع

▪ هزینههای تخصیص داده شده برای تبلیغات و ترفیع

▪ امکانات مورد نیاز برای تبلیغات و ترفیع

▪ فهرست رسانههای تبلیغاتی مورد استفاده

اجرای یک طرح بازاریابی اثربخش مستلزم صرف پول است. بنابراین شما باید بخشی از بودجه عملیاتی خود را برای پوشش هزینههای تبلیغاتی و ترفیع فروش و سایر هزینهها تخصیص دهید که در ارتباط با بازاریابیاند. بودجه بازاریابی را بر اساس هزینههایی که برای رسانه مورد استفاده و هزینههایی که صرف جمعآوری دادهها و کنترل نظارت بر تغییرات در بازار میشود، تدوین کنید .

● توصیف مکان

سعی کنید مکان کسب و کار تجاری خود را از دید مشتریانتان توصیف کنید. آیا وسیله نقلیه مناسب در دسترس است؟ آیا جنبههای امنیتی، دکور و جای پارک مناسب است؟ همچنین میزان احساس امنیت و آرامش خاطری را که به مشتریانتان تقدیم میکند، بررسی کنید .

 

منبع: افتاب

برگرفته از: روزنامه تفاهم

نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:7 بازدید : 27 نویسنده : مدیر
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • بازاریابی و مدیریت بازار

 • اقتصاد

 • مدیریت

 • بازار پول و سرمایه

 • کسب و کار

 • محصولات

 • آمار سایت
 • کل مطالب : 276
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 53
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 157
 • بازدید ماه : 304
 • بازدید سال : 4,072
 • بازدید کلی : 48,521

 • مرجع کد و ابزار وب

  ابزار ساخت کد پاپ آپ نيو تب