close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
مزایای خرید اینترنتی برای شرکت ها و مشتریان
loading...

جستجوگر مدیر

  مزایای خرید اینترنتی برای شرکت ها و مشتریان نویسنده : شهرام خلیل نژاد دانشجوی دکترای بازاریابی_دانشگاه علامه طباطبایی  منبع : روزنامه سرمایه امروزه تنها با یک کلیک، خریداران می توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقایسه کرده و پاسخ های خود را در کسری از ثانیه دریافت کنند. دیگر نیازی به رانندگی تا فروشگاه و پارک، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نیست.   انقلاب دیجیتالی قابلیت های جدیدی را هم برای مشتری و هم برای شرکت های فعال در بازار خلق کرده است. در ابتدا به مزایای…

رسالت ما

امروزه نقش و اهمیت تجارت به ويژه در حوزه بين المللي در رشد وتوسعه اقتصادی کشورها  بر کسی پوشیده نیست این اهمیت به اندازه ای است که كه اغلب از آن به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصاد کشورها  یاد میشود.

با توجه به نقش و اهمیت تجارت و اقتصاد در پیشرفت جوامع، گروه "تجارت در دهکده ایرانی"  در سال 1390 با هدف ارائه  اطلاعات و اخبار مورد نیاز در حوزه تجارت واقتصاد آغاز بکار کرد و تاکنون با همکاری دوستان توانسته است علاوه بر ارائه آخرین اخبار روز این حوزه بیش از هزار مقاله مرتبط را بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار دهد .

هدف ما،  کمک به علاقمندان حوزه تجارت  و اقتصاد و تسهیل دستیابی ایشان به منابع این دانش است. ماسعی داریم ازطریق تسهیل فرایند انتقال دانش به علاقمندان آن به کسب وکارهای نیازمند به این دانش کمک کرده وازاین طریق درافزایش رفاه اقتصادی نقش مثبتی ایفا کنیم، ما تلا ش خواهیم کرد در حد توان خود  اطلاعات مورد نیازبرای تصمیم گیری فعالان اقتصادی و تجاری را از طریق این سایت ارائه نمائیم و دست  کلیه کسانی که تمایل دارند ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند میفشاریم.


مزایای خرید اینترنتی برای شرکت ها و مشتریان

 

مزایای خرید اینترنتی برای شرکت ها و مشتریان

نویسنده : شهرام خلیل نژاد دانشجوی دکترای بازاریابی_دانشگاه علامه طباطبایی

 منبع : روزنامه سرمایه

امروزه تنها با یک کلیک، خریداران می توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقایسه کرده و پاسخ های خود را در کسری از ثانیه دریافت کنند. دیگر نیازی به رانندگی تا فروشگاه و پارک، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نیست.  

انقلاب دیجیتالی قابلیت های جدیدی را هم برای مشتری و هم برای شرکت های فعال در بازار خلق کرده است. در ابتدا به مزایای اینترنت برای خریداران اشاره می شود:

 

۱) افزایش چشمگیر قدرت خریدار:

 

امروزه تنها با یک کلیک، خریداران می توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقایسه کرده و پاسخ های خود را در کسری از ثانیه دریافت کنند. دیگر نیازی به رانندگی تا فروشگاه و پارک، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نیست.

 

حتی در مواردی می توانند قیمت های درخواستی خود را تعیین کنند (مثلا در مورد هتل و بلیت هواپیما) تا عرضه کنندگانی که می توانند شرایط خریدار را فراهم کنند با او تماس بگیرند، به عبارتی به یک مناقصه دست بزنند. خریداران می توانند با دست به دست دادن به دیگران و افزودن حجم خریدشان، از تخفیف بیش تری بهره مند شود.

 

۲) دسترسی به انواع بیش تری از کالاها و خدمات:

 

امروزه خریداران می توانند تقریبا هر آنچه را که می خواهند از طریق اینترنت سفارش دهند (در کشور خودمان هم مسیر توسعهء تجارت و کسب و کار اینترنتی به این هدف تمایل دارد) مانند اثاثیهء منزل، ماشین های شست وشو، مشاورهء مدیریتی و حقوقی و دارویی. به عنوان مثال آمازون دات کام (Amazon.com) خود را بزرگ ترین فروشگاه کتاب با بیش از سه میلیون جلد کتاب معرفی می کند; شرایطی که هیچ فروشگاه کتاب فیزیکی نمی تواند از پس آن برآید. به علاوه، خریداران قادرند این کالاها را از سرتاسر جهان سفارش دهند که این امر برای مردم کشورهایی که با قیمت های بالا سروکار دارند، موقعیتی ویژه به حساب می آید. به این معنا که خریداران در کشورهای با هزینه و قیمت بالا می توانند با سفارش کالاها و خدمات مورد نیاز به کشورهای ارزا ن تر از میزان هزینه های خود بکاهند.

 

۳) کسب اطلاعات فراوان در مورد تقریبا همه چیز:

 

خریداران می توانند تقریبا تمامی روزنامه های جهان از اقصی نقاط آن را بخوانند و به دایره المعارف ها، فرهنگ های لغت، اطلاعات پزشکی، رتبه بندی فیلم ها، گزارشات مصرفی و بی نهایت منابع اطلاعات آنلاین دسترسی داشته باشند.

 

۴) سهولت بیش تر در سفارش دادن، روابط متقابل و تحویل گرفتن سفارش:

 

مشتریان امروزی می توانند از خانه، دفتر کار و حتی از طریق تلفن همراه، به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی هفت روز هفته سفارشات خود را ارایه بدهند و در ضمن این محصولات در کم ترین زمان به دست آن ها می رسد.

 

۵) قابلیت تبادل نظر در مورد محصولات و خدمات:

 

امروزه مشتریان می توانند با ورود به اتاق های گفت وگو (Chatrooms) در برخی حوزه های مورد علاقهء مردم به مبادلهء اطلاعات و عقاید بپردازند.قابلیت هایی که پدیدهء اینترنت برای شرکت ها ایجاد می کند را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 

الف) شرکت ها می توانند کانال های اطلاعات و فروش جدیدی (از طریق اینترنت) با دسترسی جغرافیایی گسترده تر ایجاد کنند تا از طریق آن به اطلاع رسانی و ترفیع محصولات و کسب و کارشان در سراسر گیتی بپردازند. از مجرای به راه انداختن وب سایت، شرکت ها می توانند محصولات، تاریخ و فلسفهء کسب و کار، فرصت های شغلی و دیگر اطلاعات مورد علاقهء بازدیدکنندگان را ارایه کنند. برخلاف آگهی ها و بروشورهای سابق، اینترنت به شرکت ها این امکان را می دهد که حجم زیادی از اطلاعات را انتقال دهند.

 

ب) شرکت ها می توانند دربارهء بازار، مشتریان فعلی، مشتریان بالقوه و رقبا اطلاعات کامل تر و غنی تری را به دست آورند. آن ها همچنین می توانند تحقیقات بازاریابی را از طریق اینترنت و با ترتیب دادن گروه های کانون، ارسال پرسشنامه و جمع آوری داده های اولیه از چندین طریق مختلف به انجام برسانند.

 

ج) به واسطهء حضور اینترنت، شرکت ها می توانند یک اینترانت خصوصی که ارتباطات داخلی میان کارکنان را تسهیل و تسریع می کند راه اندازی کنند و از آن طریق کارکنان سوالات خود را از هم بپرسند، پیشنهادات و توصیه های دیگران را دریافت کنند و اطلاعات لازم را از وب کامپیوتر مادر شرکت بارگیری و بارگذاری کنند.

 

۴) شرکت ها قادرند ارتباطات دو طرفه با مشتریان بالفعل و بالقوه داشته باشند و در ضمن مبادلات کارآتری داشته باشند. اینترنت، ارسال و دریافت نامه را تسهیل کرده است (از راه ایمیل) و شرکت های بیش تری با استفاده از اکسترانت، تبادل اطلاعات، سفارش دهی و سفارش گیری و سیستم پرداخت کارآمدتری با توزیع کنندگان و تامین کنندگان خواهند داشت.

 

۵) شرکت ها می توانند به ارسال آگهی ها، کوپن های تخفیف، نمونه ها و اطلاعات به مشتریانی باشند که این اقلام را تقاضا کرده اند و یا اجازهء ارسال آن ها را به شرکت مزبور داده اند.

 

۶) شرکت ها می توانند محصولات و خدمات خود را با استفاده از اطلاعات پایگاه داده ها دربارهء تعداد بازدیدکنندگان از سایت و همچنین تناوب بازدید، برای مشتریان درخواستی کنند.

 

۷) شرکت ها قادر به بهبود خرید، استخدام، آموزش و ارتباطات داخلی و خارجی (حتی بین المللی) هستند.

 

۸) شرکت ها می توانند به وسیلهء مقایسهء قیمت های رقبا در اینترنت، صرفه جویی معتنابهی داشته باشند و نیز با خرید از مزایده ها، همچنین بسیاری از آن ها در حال فراهم آوردن محصولات آموزشی اینترنتی هستند که می توانند به وسیلهء آن کارکنان، واسطه ها و نمایندگی ها را با هزینهء کم تری آموزش دهند.

 

۹) شرکت ها با صرفه جویی قابل ملاحظه در هزینه و در حالی که دقت و کیفیت خدمات خود را بهبود می دهند در لجستیک و عملیات خود ترقی می کنند.

 

۱۰) انطباق با نام تجاری:

 

بازاریابان انقلابی نسبت به درستی، صداقت و شرافت نام تجاری شان حساسیت و وسواس دارند و همچنین نسبت به کیفیت.

نظرات () تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392 زمان : 20:49 بازدید : 25 نویسنده : مدیر
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • بازاریابی و مدیریت بازار

 • اقتصاد

 • مدیریت

 • بازار پول و سرمایه

 • کسب و کار

 • محصولات

 • آمار سایت
 • کل مطالب : 276
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 27
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 131
 • بازدید ماه : 278
 • بازدید سال : 4,046
 • بازدید کلی : 48,495

 • مرجع کد و ابزار وب

  ابزار ساخت کد پاپ آپ نيو تب