close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
شش راهنمایی برای بازاریابی از طریق پست الكترونیكی
loading...

جستجوگر مدیر

  شش راهنمایی برای بازاریابی از طریق پست الكترونیكی           نویسنده: Michelle Keegan منبع : آفتاب   "شناسایی فرستنده و موضوع مطرح شده ، كلیدهای اساسی بازاریابی الكترونیكی موفق هستند، چراكه هردو تاثیری چشم گیر درایجاد علاقه فرد به باز كردن پیغام دارند."حال چگونه می توان به اطلاعات مربوط به این موضوع دست یافت وآن را در فعالیت های بازاریابی الكترونیكی و جذب مشتری به كار برد؟         تحقیق اخیر Doubleclick در…

رسالت ما

امروزه نقش و اهمیت تجارت به ويژه در حوزه بين المللي در رشد وتوسعه اقتصادی کشورها  بر کسی پوشیده نیست این اهمیت به اندازه ای است که كه اغلب از آن به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصاد کشورها  یاد میشود.

با توجه به نقش و اهمیت تجارت و اقتصاد در پیشرفت جوامع، گروه "تجارت در دهکده ایرانی"  در سال 1390 با هدف ارائه  اطلاعات و اخبار مورد نیاز در حوزه تجارت واقتصاد آغاز بکار کرد و تاکنون با همکاری دوستان توانسته است علاوه بر ارائه آخرین اخبار روز این حوزه بیش از هزار مقاله مرتبط را بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار دهد .

هدف ما،  کمک به علاقمندان حوزه تجارت  و اقتصاد و تسهیل دستیابی ایشان به منابع این دانش است. ماسعی داریم ازطریق تسهیل فرایند انتقال دانش به علاقمندان آن به کسب وکارهای نیازمند به این دانش کمک کرده وازاین طریق درافزایش رفاه اقتصادی نقش مثبتی ایفا کنیم، ما تلا ش خواهیم کرد در حد توان خود  اطلاعات مورد نیازبرای تصمیم گیری فعالان اقتصادی و تجاری را از طریق این سایت ارائه نمائیم و دست  کلیه کسانی که تمایل دارند ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند میفشاریم.


شش راهنمایی برای بازاریابی از طریق پست الكترونیكی

 

شش راهنمایی برای بازاریابی از طریق پست الكترونیكی

         

نویسنده: Michelle Keegan

منبع : آفتاب

 

"شناسایی فرستنده و موضوع مطرح شده ، كلیدهای اساسی بازاریابی الكترونیكی موفق هستند، چراكه هردو تاثیری چشم گیر درایجاد علاقه فرد به باز كردن پیغام دارند."حال چگونه می توان به اطلاعات مربوط به این موضوع دست یافت وآن را در فعالیت های بازاریابی الكترونیكی و جذب مشتری به كار برد؟     

 

 

تحقیق اخیر Doubleclick در سال ۲۰۰۴ با عنوان" ارسال پیام های الكترونیكی به مشتریان" احساس و نظر دریافت كنندگان این پیام ها را در باب بازاریابی الكترونیكی به شكلی جالب توجه بازگو می كند و همچنین راهكار های موثر در ایجاد بازدهی بیش تر را برای بازاریابی الكترونیكی پیشنهاد می كند.

 

بر اساس این تحقیق مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الكترونیكی پی برده و حتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند:

 

۵۴% عقیده دارند كه بازاریابی اینترنتی باید جایگزین بازاریابی تلفنی شود.

 

۴۵% معتقدند بازاریاب اینترنتی باید جایگزین تماس های تلفنی فردی شود.

 

۴۰% آن ها پست الكترونیكی را به پست معمولی ترجیح می دهند.

 

۳۳% می خواهند پست الكترونیكی نقش تقاضاها وفرم های خرده فروشی را به عهده بگیرند.

 

این بررسی همچنین رشد شعور و آگاهی دریافت كنندگان پیام های الكترونیكی را در كنترل inbox وبه طور خاص پیام هایی كه آن ها را می گشایند وبه آنها پاسخ می دهند را نشان می دهد:

 

"شناسایی فرستنده و موضوع مطرح شده ، كلیدهای اساسی بازاریابی الكترونیكی موفق هستند، چراكه هردو تاثیری چشم گیر درایجاد علاقه فرد به باز كردن پیغام دارند."

 

حال چگونه می توان به اطلاعات مربوط به این موضوع دست یافت وآن را در فعالیت های بازاریابی الكترونیكی و جذب مشتری به كار برد؟

 

در قدم اول اطمینان حاصل كنید دریافت كنندگان پیام ها شما را می شناسند.

 

۶۴% پاسخ دهندگان به پرسش های این تحقیق ، محل ذكر آدرس را به عنوان مهم ترین عامل تحریك كننده به گشودن emailها نام می برند. (منبع:Doubleclick)

 

۱. علامت مشخصه ی تجارتی خود را در محل ذكر آدرس بگنجانید.

 

در محل آدرس برای معرفی بهتر خود نام، نام شركت، نوع تولیدات شركت وخدمات مربوطه (همه ی اطلاعات مورد نیاز مشتری) را ذكر كنید. مهم ترین بخش كار همین قسمت است. نام وآرم شركت، گیرنده ی پیام را از صحت و قابل اطمینان بودن پیام و فرستنده آن مطمئن می سازد و به خصوص در صورت تداوم این روابط، شناخت وصداقت ایجاد می كند.

 

۲. آرم شركت را در خط معرفی موضوع بیاورید.

 

ممكن است آرم شركت را به هنگام معرفی موضوع ضمیمه كنید. این روش زمانی بکار می آید كه آرم را در محل آدرس ذكر نكرده باشید.

 

به این نمونه توجه كنید:

 

پیام الكترونیكی خبرنامه تقدیر شده Debbie Weil. گزارش WordBizدر یك inbox:

 

From :Debbie Weil [dweil@wordbiz.com] (آدرس)

 

تیترمربوطه و [wrdbiz]: Subject(موضوع)

 

Debbie، ناشر خبرنامه و بازاریاب online (روی خط)B۲B وبرنامه ریز موضوعی، اسم خود را در محل آدرس ذكر می كند؛ زیرا نام شناخته شده او نمایان گر آرم شركت نیز است. او سپس آرم خبرنامه؛ یعنی WordBiz را در خط معرفی موضوع، ذكر می كند.

 

اطمینان حاصل كنید كه آن چه مورد نیاز مشتران است به آنها عرضه می كنید.

 

"میزان تمایل افراد در پاسخ به این پیام های الكترونیكی بسته به این است كه موضوعات تا چه حد بر علایق خاص افراد متمركز شده باشند (%۷۲)، در این بین ۶۸ درصد پاسخ دهندگان به سوالات برقراری ارتباط را مهم دانستند. واضح است كه گیرندگان پیام اولویت های خود را مد نظر دارند." (منبع: doubleclick)

 

طبیعتاٌ در مورد یك پیام الكترونیكی به دلیل امكان ارتباط مستقیم و سرعت آن ، بیش تر احتمال می رود كه دریافت كننده ی پیام آن را باز كرده، خوانده و به مطالب آن توجه كند. موضوعات دلخواه و تنوع ارتباطات بازاریابی الكترونیكی در مورد هر شغل و هر مخاطب متفاوت است.

 

خود شما چطور از برخی مسایل سر درمی آورید. بدیهی است كه با سوال پرسیدن می توانید مشكل را حل كنید. پرسش را می توان هم به شكل رسمی و هم غیررسمی انجام داد. مطمئن باشید مشتریان شما از انتشار عقاید و اولویت های مورد نظرشان بسیار خرسند شده و از این كه از آن ها نظرخواهی شود، راضی خواهند بود. از همه مهم تر این كه می توانید از این اطلاعات در تنظیم محتویات پیام های الكترونیكی و برقراری ارتباط صحیح با مخاطب استفاده كنید، كه در بیشتر موارد برای مشتریان یكسان بوده و آمار پاسخگویی به پیام ها را بهبود می بخشد.

 

۳. علایق مشتریان.

 

موضوعات مورد علاقه مشتری را در فرم عضویت وب سایت خود جمع آوری و از آن استفاده كنید. گاه ممكن است، وسوسه شده و یك پیام الكترونیكی چند منظوره به تمام مخاطبان بدون توجه به علایق آن ها بفرستید. اما فعالیت های ثبت شده و تحقیق اخیر doubleclick به این نكته اشاره می كنند كه از دیدگاه گیرنده ی پیام (تنها چیزی كه واقعاٌ اهمیت دارد) عدم برقراری ارتباط می تواند یك پیام الكترونیكی خوب را به یك هرزنامه تبدیل كند. به این ترتیب برای ترغیب مراجعین، مشتریان یا اعضای شركت به انتخاب اطلاعات مورد نظرشان، نیاز دارید زمانی را به تهیه موضوع، برقراری ارتباط و تداوم آن اختصاص دهید.

 

در یك كلام اجازه دهید كسی كه عضو لیست ایمیل شما می شود، دامنه ی علاقه اش را تعیین كند؛ به عنوان مثال بگذارید مشتركین این نكات را انتخاب كنند.

 

تولیدات یا انواع مختلف خدمات

 

توضیح عملكرد شغلی یا معرفی شركت

 

نوع ارتباط مورد نظر (به عنوان مثال از طریق خبرنامه، گزارش فروش، آگهی مربوط به خدمات یا تولیدات جدید)

 

هم چنین مشخص كنید، مشتری چه نوع اطلاعاتی دریافت خواهد كرد.

 

به عنوان مثال "با عضو شدن در خبرنامه بازاریابی الكترونیكی emarketingway.ir هر روز این خبرنامه را دریافت كنید و به یك بازاریاب الكترونیكی ماهر تبدیل شوید.

 

۴. هیچ فرصتی را برای تحقیق از دست ندهید.

 

دفتر كار یا محل فروش

 

تماس های مربوط به فروش، جلسات، یا به هنگام بررسی حساب ها

 

خدمات مشتری/ ارباب رجوع، خدمات پس از فروش تلفنی

 

كارت ها یا فرم های نظرسنجی

 

۵. یك فرم نظرسنجی الكترونیكی بفرستید.

 

نظرسنجی های الكترونیكی از طریق ایجاد امكان جمع آوری نظرات مشتریان، از روشی رسمی موثر و سازمان یافته بوده که مكمل فعالیت های شما در زمینه ی بازاریابی الكترونیكی می باشند.

 

ابزارهای نظرسنجی اینترنتی ZomerangTm راحت و با قابلیت دست رسی بالا هستند و خدمات حمایت از مشتری را در سطوح بالا حتی برای شغل های كوچك و متوسط عرضه می كند.

 

۶. از گزارش های تان استفاده كنید.

 

به هنگام استفاده از خدمات بازاریابی الكترونیكی، می توانید گزارش های تان را مرور كرده و به این ترتیب طبق رویه ای منظم روند واكنش مشتركین خود را بررسی كنید. (باز كردن پیام، كلیك روی موضوع، پاسخ به آن، عدم توافق و گاه برخی اعتراض های بیهوده)

 

به عملكردهای موفق بازاریابی الكترونیكی به دقت توجه كنید. فرصت هایی برای شناخت گیرندگان پیغام ها ایجاد كنید. به آن ها توجه كنید. سپس در ارایه ی خدمات مورد نظر آن ها همه ی تلاش خود را بكنید و مطمئن باشید شایسته مخاطبان پاسخگو و صادق هستید كه شما را به اهداف مورد نظرتان خواهد رساند.

 

 

نظرات () تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392 زمان : 20:36 بازدید : 22 نویسنده : مدیر
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • بازاریابی و مدیریت بازار

 • اقتصاد

 • مدیریت

 • بازار پول و سرمایه

 • کسب و کار

 • محصولات

 • آمار سایت
 • کل مطالب : 276
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 8
 • بازدید امروز : 25
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 129
 • بازدید ماه : 276
 • بازدید سال : 4,044
 • بازدید کلی : 48,493

 • مرجع کد و ابزار وب

  ابزار ساخت کد پاپ آپ نيو تب