close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
بسته بندی محصول
loading...

جستجوگر مدیر

بسته بندی محصول

رسالت ما

امروزه نقش و اهمیت تجارت به ويژه در حوزه بين المللي در رشد وتوسعه اقتصادی کشورها  بر کسی پوشیده نیست این اهمیت به اندازه ای است که كه اغلب از آن به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصاد کشورها  یاد میشود.

با توجه به نقش و اهمیت تجارت و اقتصاد در پیشرفت جوامع، گروه "تجارت در دهکده ایرانی"  در سال 1390 با هدف ارائه  اطلاعات و اخبار مورد نیاز در حوزه تجارت واقتصاد آغاز بکار کرد و تاکنون با همکاری دوستان توانسته است علاوه بر ارائه آخرین اخبار روز این حوزه بیش از هزار مقاله مرتبط را بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار دهد .

هدف ما،  کمک به علاقمندان حوزه تجارت  و اقتصاد و تسهیل دستیابی ایشان به منابع این دانش است. ماسعی داریم ازطریق تسهیل فرایند انتقال دانش به علاقمندان آن به کسب وکارهای نیازمند به این دانش کمک کرده وازاین طریق درافزایش رفاه اقتصادی نقش مثبتی ایفا کنیم، ما تلا ش خواهیم کرد در حد توان خود  اطلاعات مورد نیازبرای تصمیم گیری فعالان اقتصادی و تجاری را از طریق این سایت ارائه نمائیم و دست  کلیه کسانی که تمایل دارند ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند میفشاریم.


هنر بسته بندی کالا و نمونه های بسته بندی زیبا

 

هنر بسته بندی کالا و نمونه های بسته بندی زیبا

ارسال کننده : سیده مونا حسینی مقدم

تحریکدید یک مشتری یک از اهدافی است که هنر بسته بندی دنبال می کند. درست استکه در اغلب موارد بسته بندی ها دید درستی از محصول را نمی توانند به مشتریارائه دهند اما می توانند احساسات آنها را تحریک نموده و به راحتی باخریداران ارتباط برقرار نمایند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:26 بازدید : 67 نویسنده : مدیر

هفت رویکرد برتر در طراحی معاصر

 

هفت رویکرد برتر در طراحی معاصر

سالهای اخیر در رویارویی با چالش های روز افزون در زمینه طراحی، راهکارهایطراحی جهانی به رشد چشم گیری رسیده است و با الحاق زیبایی طراحی و اصولمهندسی با دیگر چیزهایی که جهان اطراف را احاطه کرده اند، این راهکارها دربلند مدت نیز ادامه خواهد یافت.

1- طراحی جهانی Global Design:
طراحیصنعتی همچون بسیاری از صنایع دیگر، در اقتصاد جهانی به طور چشم گیری بهسرعت تغییر کرده است. به گونه ای که طراحی بین المللی، مرزهای جغرافیاییرا از بین برده و یک طراح در دهلی باید با تولید کنندگانی در مونسوتس کارکند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:24 بازدید : 67 نویسنده : مدیر

ویژگی های بسته بندی مطلوب

 

ویژگی های بسته بندی مطلوب

مقدمه:
دریک تقسیم بندى کلى، سه سطح اصلى مى توان براى هر کالا در نظر گرفت. اولخود کالاست که شامل خدماتی مشکل گشا یا فوایدی اساسى است که خریداران درهنگام خرید آن را انتظار دارند. در سطح بعدى طراحان کالا بر مبناى شالودهکالا، یک کالاى واقعى را به وجود مى آورند که بسته بندى در این سطح قرارمى گیرد. بسته بندى به همراه مواردى مثل طرح و نام تجارى و کیفیت به نحوىبا هم ترکیب مى شوند که ارائه کننده فایده اصلى کالا باشند. آخرین سطحى کهمورد توجه قرار مى گیرد مزایاى اضافى مثل خدمات پس از فروش، تضمین ها ونصب و شرایط تحویل است. بسته بندى سبب ساز اولین ارتباط مستقیم با مشترىاست و تا حد زیادى وظیفه ارائه یک تصویر ذهنى مطلوب از کالا را به عهدهدارد. از نظر روانى اولین برخورد و تصویرى که ما از اشخاص داریم مهم ترینتصویر و تعیین کننده ترین است. حتى در یادآورى اشخاص بعد از 20 سال، تصویراولیه آنها به ذهن ما مى آید. این قاعده در مورد کالا هم صادق است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:23 بازدید : 61 نویسنده : مدیر

فناوری نانو در بسته بندی و سلامت مواد غذایی

فناوری نانو در بسته بندی و سلامت مواد غذایی مقدمه: برگزاری همایش هایی با موضوع فناوری نانو، راه اندازی کنسرسیوم هایی برای مواد غذایی بهتر و سالم تر، همچنین بالا بردن آگاهی مردم از طریق رسانه ها، مؤید تأثیرگذاری فناوری نانو بر صنایع غذایی است. انواع کاربردهای نانو در این زمینه شامل بسته بندی های هوشمند، مواد نگهدارنده و مواد خوراکی تعاملی (interactive) است، که به مصرف کنندگان اجازه می دهد موادغذایی را با توجه به ذائقه و نیازغذایی مورد نظرشان تغییر دهند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:21 بازدید : 81 نویسنده : مدیر

طراحی موثر کالا برای بازاریابی موفق تر

 

طراحی موثر کالا برای بازاریابی موفق تر

 

منبع :سایت آفتاب

 

طراحی محصول را تولید و ارائه ایده، توسعه مفهوم، آزمودن و در نهایت ساخت یا پیاده سازی یک شیئ فیزیکی یا یک نوع از خدمات تعریف می کنند. طراحان محصول، ایده ای را در ذهن خود تصور می کنند و سپس آنرا در پیکره یک محصول، مشهود و متجسم می کنند. این طراحان با مسائلی از قبیل فن آوری، ارگونومی، قابلیت کاربری، دانش مواد و کیفیت سروکار دارند.

طراحی محصول را تولید و ارائه ایده، توسعه مفهوم، آزمودن و در نهایت ساخت یا پیاده سازی یک شیئ فیزیکی یا یک نوع از خدمات تعریف می کنند. طراحان محصول، ایده ای را در ذهن خود تصور می کنند و سپس آنرا در پیکره یک محصول، مشهود و متجسم می کنند. این طراحان با مسائلی از قبیل فن آوری، ارگونومی، قابلیت کاربری، دانش مواد و کیفیت سروکار دارند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:20 بازدید : 67 نویسنده : مدیر

طراحی بسته بندی (محصولات Nom Dairy )

 

طراحی بسته بندی (محصولات Nom Dairy )

 

شركت Nom dairy كه يكي از توليد كنندگان محصولات لبني در استراليا مي باشد دفتر جديدي را در انگلستان خريداري نمود تا بتواند دو محصول جديدي را كه براي بازار بريتانيا توليد كرده بود، در اين بازارها عرضه كند.

 

براي ورود به اين بازار، NOM از شركت طراحي weber shandwich كه در منچستر قرار دارد و درخواست طراحي جديدي براي بسته بندي محصول جديد نمود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:18 بازدید : 65 نویسنده : مدیر

صنعت بسته بندي ؛ بورس فراموش شده

 

صنعت بسته بندي ؛ بورس فراموش شده

 

يك محصول غذايي از اولين مراحل توليد و سپس در روند انتقال وجابجايي به واسطه ها و سپس فروشگاهها تا رسيدن به مرحله پاياني يعني جاي گرفتن در سبد خريد مصرف كننده و حتي در طول دوره مصرف با مخاطبان بسياري مواجه خواهد شد.

وقتي يك محصول درارتباط مستقيم يا غيرمستقيم با مخاطب قراربگيرد، در دستان او باشد و يا تنها درمسير نگاه اواطلاعات ، انتقال اطلاعات ازمحصول به مخاطب بلافاصله آغاز مي شود. هر مخاطب با توجه به اين كه چه نوع ارتباطي با محصول دارد، به آن محصول توجه مي كند و به دنبال اطلاعات لازم و مورد نيازخود متوجه مي شود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:17 بازدید : 61 نویسنده : مدیر

بسته بندی های شیشه ای، فلزی، کاغذی و پلاستیکی

 

بسته بندی های شیشه ای، فلزی، کاغذی و پلاستیکی

هدفاز بسته بندی کردن این است که هم زمان نگهداری آنها افزایش یابد و هم بهطور کلی از خطر عوامل فساد درونی و بیرونی و اکسایش حفظ شود. همچنین حمل ونقل مواد غذائی بهتر و آسان تر انجام گردد. بسته بندی کالاهای خارجی غیرنفتی، چنان جدی و مسئله ساز است که می باید دولت به عنوان گامی در راهتوسعه صادرات تسهیلاتی برای وارد کردن دستگاه های جدید بسته بندی و موادلازم فراهم آورد و امکاناتی کافی در اختیار شرکت های صادر کننده قرار دهد. رکود صنعت بسته بندی در ایران را می توان ناشی از کمبود و گرانی مواداولیه بسته بندی و وسایل مورد نیاز و کافی نبودن آگاهی صادر کنندگان دراین امر دانست.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:16 بازدید : 90 نویسنده : مدیر

بسته بندی های پایدار و دوست دار محیط زیست

 

بسته بندی های پایدار و دوست دار محیط زیست

 ارسال کننده : مریم یزدانیان

بازارمصرف امروزی، با توجه به حجم بالای تولید و مصرف، مصرف کنندگان وتولیدکنندگان و همه صاحبان صنعت را به طراحی سبز و دوست دار محیط زیستهدایت می کند. فعالیت هایی که تولید کنندگان و صاحبان نام های تجاری، دراین زمینه انجام می دهند عبارتند از:
·
کاهش مقدارزباله
·
استفاده از محصولات با قابلیت بازیافت آسان
·
میزان بیشتر بازیافت
·
استفاده از مواد با منابع تجدید پذیر
·
استفاده کمتر از بسته بندی

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:15 بازدید : 53 نویسنده : مدیر

بسته بندی فقط لباس کالا نیست

 

بسته بندی فقط لباس کالا نیست

معروف است كه گفته مي‌شود ”بسته‌بندي لباس كالا‌ست“. اين تعبير، تعبير اشتباهي نيست. اما همه كاركردهاي بسته‌بندي را توجيه نمي‌كند. در واقع مي‌توان گفت اين تعبير، شرط لا‌زم براي بسته‌بندي است اما شرط كافي محسوب نمي‌شود.

اگر تنها به اين كه بسته‌بندي لباس كالا‌ باشد بسنده كنيم همه تدابير و حواس ما متوجه كالا‌ و بدين ترتيب سياست‌هاي بسته‌بندي ما كالا‌محور خواهد بود. چنين نگرشي تنها براي شروع كار مناسب است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:13 بازدید : 45 نویسنده : مدیر

بسته بندی دوی پک، ساشه، و پاچ

 

بسته بندی دوی پک، ساشه، و پاچ

 ارسال کننده : اردشیر حکیمی طهرانی

درزمینه بسته بندی مواد غذایی در فاز مایع، به صورت یک بار مصرف، شیوه هایگوناگونی وجود دارد، لیکن در زمان حاضر و با توجه به مصرف بازار داخلی،انواع بسته بندی دوی پک، ساشه، و پاچ از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشندکه در ذیل به شرح هریک پرداخته می شود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:12 بازدید : 49 نویسنده : مدیر

بسته بندی به روش MAP

 

بسته بندی به روش MAP

 

سیستم MAP تنها سیستمی است که علاوه بر کارایی بالا بازار پسندی و جذابیت خود را نیز حفظ کرده است .

 استفاده از CO در بسته بندی برای افزایش مدت نگهداری:

رنگ قرمزگوشت اهمیت زیادی در جلب توجه مصرفکننده به محصول دارد.MAPباعث افزایش مدت نگه داری محصول می شود اما باکاهش رنگ قرمزگوشت در حین نگهداری همراه است .استفاده از co باعث می شودکه هم مدت نگهداری محصول افزایش یابد هم رنگ قرمز گوشت تثبیت شود بنابرایندر بسته بندی MAP می توان از مقداری co در کنار دی اکسید کربن استفادهکرد. در یک آزمایش ۴ نوع بسته بندی در نظر گرفته شد و اثر آنها در رنگمحصولات ، رشد میکروبی ورانسیدیتی در طول انبار داری بررسی شد : بسته بندیبا پوشش هوازی ،بسته بندی تحت خلا ، MAP ( ۸۰%نیتروژن و ۲۰ % co دی اکسیدکربن) و MAP-CO (۲۹.۵ % نیتروژن ،۷۰ % دی اکسید کربن و ۰.۵ % co ) اینآزمایش سه بار در هفته برای ۵ هفته در طول انبارداری در دمای ۳۴ - ۳۲ درجهفارنهایت صورت گرفت .

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:11 بازدید : 40 نویسنده : مدیر

ایده هایی جدید در عملکرد بسته بندی محصول

 

ایده هایی جدید در عملکرد بسته بندی محصول

ارسال کننده : مرجان بنانی راد

1_ظرف کمکی شیر کیسه ای از "یوگی":
یکشرکت متخصص قالب گیری تزریقی ظروف با اشکال غیر معمول، در بسته بندی شیر،تحولی جدید ایجاد کرد. شرکت تولید کننده فرآورده های شیر، با همکاری اینشرکت، شیر را در بسته pouch که مواد کمتری را در مقایسه با دیگر ظروف مصرفمی کند را به همراه ظرفی که استفاده و نگهداری شیر را آسان تر می سازد،عرضه کرده است. این ظرف پلاستیکی، پر کردن شیر را آسان تر ساخته و در ضمنچند بار مصرف است. بسته پاچ، کمترین مواد مصرفی را نسبت به سایر ظروف مورداستفاده برای بسته بندی شیر دارد و این نکته ای است که امروزه مصرفکنندگان نسبت به آن حساسیت نشان می دهند. در این پاچ ها، 25 درصد پلاستیککمتر نسبت به بسته های دیگر شیر با حجم مشابه، مورد استفاده قرار می گیرد،اما به گفته ی مسئول نوآوری شرکت تولید کننده شیر، مهم ترین مشکل گسترشمصرف پاچ های شیر، ابزار باز کردن آنها و پر کردن لیوان از این بسته هابوده است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:9 بازدید : 23 نویسنده : مدیر

اصول و مبانی طراحی سبز Green desig

 

اصول و مبانی طراحی سبز  Green desig
 نویسنده : علی شیخ پور قاسمی نیا

بهره وری بهینه از انرژی (در تمامی اجزاء پروسه طرح و تولید و استفاده و مرگ محصول).
قابلیت بازیافت طبق اصول استاندارد بین المللی.
اختصاص موادی با کارآیی لازم.
استفاده از مواد عایق کاری در صورت نیاز برای جلوگیری از اتلاف انرژی.
انتخاب شیوه های بهینه تولید.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:7 بازدید : 23 نویسنده : مدیر

آشنایی با بسته های بیوژنیک Biogenic Packaging

 

آشنایی با بسته های بیوژنیک Biogenic Packaging

 ارسال کننده : مریم یزدانیان

بستهبندی بیوژنیک (Biogenic Packaging) در واقع نوعی بسته بندی است که از موادخام قابل بازتولید به دست می آید و در عین حال مواد خامی که در این نوعبسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد، قابل تجزیه و قابل جذب در محیط زیستاست.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1392 زمان : 21:5 بازدید : 24 نویسنده : مدیر

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • بازاریابی و مدیریت بازار

 • اقتصاد

 • مدیریت

 • بازار پول و سرمایه

 • کسب و کار

 • محصولات

 • آمار سایت
 • کل مطالب : 276
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 43
 • بازدید ماه : 190
 • بازدید سال : 3,958
 • بازدید کلی : 48,407

 • مرجع کد و ابزار وب

  ابزار ساخت کد پاپ آپ نيو تب