close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
برنامه بازاریابی
loading...

جستجوگر مدیر

برنامه بازاریابی

رسالت ما

امروزه نقش و اهمیت تجارت به ويژه در حوزه بين المللي در رشد وتوسعه اقتصادی کشورها  بر کسی پوشیده نیست این اهمیت به اندازه ای است که كه اغلب از آن به عنوان موتور رشد و توسعه اقتصاد کشورها  یاد میشود.

با توجه به نقش و اهمیت تجارت و اقتصاد در پیشرفت جوامع، گروه "تجارت در دهکده ایرانی"  در سال 1390 با هدف ارائه  اطلاعات و اخبار مورد نیاز در حوزه تجارت واقتصاد آغاز بکار کرد و تاکنون با همکاری دوستان توانسته است علاوه بر ارائه آخرین اخبار روز این حوزه بیش از هزار مقاله مرتبط را بصورت طبقه بندی شده در اختیار علاقمندان قرار دهد .

هدف ما،  کمک به علاقمندان حوزه تجارت  و اقتصاد و تسهیل دستیابی ایشان به منابع این دانش است. ماسعی داریم ازطریق تسهیل فرایند انتقال دانش به علاقمندان آن به کسب وکارهای نیازمند به این دانش کمک کرده وازاین طریق درافزایش رفاه اقتصادی نقش مثبتی ایفا کنیم، ما تلا ش خواهیم کرد در حد توان خود  اطلاعات مورد نیازبرای تصمیم گیری فعالان اقتصادی و تجاری را از طریق این سایت ارائه نمائیم و دست  کلیه کسانی که تمایل دارند ما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند میفشاریم.


مدیریت تحول در برنامه ریزی منابع سازمان

 

مدیریت تحول در برنامه ریزی منابع سازمان

مولف/مترجم: رضا خدایی محمودی

سال انتشار(میلادی): 2007

منبع: ماهنامه تدبیر-سال هجدهم-شماره 187

چکیده:  سالیان متمادی برنامه های کاربردی مورد استفاده در سیستم‌های اطلاعاتی به صورت مجزا ارائه می شدند و هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشتند. چنین نرم افزارهایی مورد توجه و علاقه شرکتهای کوچک بود و براحتی نیازهای خود را توسط این برنامه های کاربردی برآورده می‌کردند. اما پس از مدتی با گذشت زمان و با شروع فرایند مهندسی مجدد فرایندهای تجاری در سازمانها‌، نیاز به انواع مختلف سیستم‌های اطلاعاتی احساس شد و تولید سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه که بتواند نرم‌افزارهای حوزه های مختلف از جمله حسابداری‌، تولید ، فروش ، انبار و ... را به صورت منسجم و همراه هم به کار گیرد آغاز شد. برای تولید چنین نرم‌افزاریهایی‌، ارائه رویکرد های جدیدی از جمله معماری مبتنی بر client /server و همینطور نرم‌افزارهای یکپارچه ضروری به نظر می رسید. در سال 1992 ساختار یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه توسط یاکاهو و راهالی توسعه یافت . در این ساختار، به اشتراک گذاری داده‌ها بین کاربران این امکان را ایجاد می‌کرد تا بسادگی و بسرعت داده های مورد نیاز واحدهای دیگر را در اختیارشان قرار دهند و همچنین مدیران بخشهای دیگر نیز قادر بودند، به صورت یک سیستم جامع و یکپارچه با یکدیگر در ارتباط باشند و گزارشهای مورد نیاز خود را از یک سیستم واحد استخراج کنند. 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:9 بازدید : 34 نویسنده : مدیر

آیا برنامه بازاریابی دارید؟

 

آیا برنامه بازاریابی دارید؟

 منبع: مدیر سبز

نويسنده(ها): مجله موفقیت 203 - ژان بقوسیان

 اشاره: در بازاریابی اشتباهاتی وجود دارند که تاثیر قابل توجهی بر میزان درآمد می‌گذارند. اولین قدم در افزایش فروش و سودآوری کسب‌و‌کار، شناخت اشتباهات رایج، و متوقف ساختن آنها است. در این مقاله به اشتباه رایج بازاریابی می‌پردازیم که بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار، آن را مرتکب می‌شوند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:8 بازدید : 28 نویسنده : مدیر

اجرای برنامه بازاریابی موفق

 

اجرای برنامه بازاریابی موفق

● مرور استراتژیها و تکنیکها

این کار را تا زمانی که متوجه شوید چگونه باید استراتژیها و روشها را به منظور کسب نتایج دلخواهتان به کار گیرید، ادامه دهید. به خاطر داشته باشید، هدف شما فقط جلب و حفظ یک گروه ثابت از مشتریان وفادار نیست بلکه هدف گسترش جمعیت مشتریانتان از طریق شناسایی و جلب مشتریان جدید و کاهش ریسک به وسیله پیشبینی تغییرات بازار نیز هست که میتواند روی فعالیت شما تاثیر بگذارد. برای اینکه شما به این هدف نایل آیید، طرح بازاریابی شما باید دربرگیرنده استراتژیهایی باشد که در هر طرح بازاریابی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد طرح خود را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که شامل این استراتژیهاست و سپس تعیین کنید که چگونه این استراتژیها مورد استفاده واقع شدهاند و برای هر استراتژی شرح مختصری بدهید .

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:7 بازدید : 27 نویسنده : مدیر

اشتباه برنامه ریزی کوکاکولا

 

اشتباه برنامه ریزی کوکاکولا

 

در این بخش، مثال زنده ای از چالش و ریسک های تصمیم گیری مدیریتی را ملاحظه می کنیم. علی رغم برنامه ریزی دقیق و تحقیق کافی، تصمیم مدیریت با بن بست مواجه شد.

در ۲۳ آوریل ۱۹۸۵ روبرتو – سی – گوزوتا (ROBERTO C.GOIZUETA) رئیس کوکاکولا یک بیانی ه تاریخی را اعلام کرد: بعد از ۹۹ سال کمپانی کوکاکولا تصمیم گرفته است فرمول اصلی در ماده نوشابه ها را با هدف اصلاح طعم به نام کوک جدید (NEW COKE) کنار بگذارد.

در کمتر از سه ماه فشار عمومی، کمپانی را وادار کرد که ضمن پذیرش اشتباه خود، کوکای قدیم را تحت عنوان کوکاکولای کلاسیک در ۱۱ ژوئیه ۱۹۸۵ برگرداند. زیرا علی رغم صرف چهار میلیون دلار هزینه و صرف ۲ سال تحقیق، کمپانی در برنامه ریزیهای اصلی و برآورد مقبولیت تغییر محصول توسط مشتریان، محاسبه درست انجام نداده بود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:6 بازدید : 34 نویسنده : مدیر

اصول تنظیم برنامه بازاریابی سود آفرین

 

اصول تنظیم برنامه بازاریابی سود آفرین

مترجم: فرناز صفدری

منبع : روزنامه تفاهم

 

تنظیم برنامه بازاریابی موثر و سودآفرین كار رعب آوری نیست. این برنامه شماست. باید اهداف آن برایتان واضح باشد. نیازی نیست به زرق و برق آن بپردازید یا آن را از كلمات پیچیده پر كنید. فقط كافی است اهداف خود را به طور شفاف بنویسید و در جهت تحقق بخشیدن به آن تلاش كنید.

 

ابتدا تصور كنید قرار است چند روزی به مسافرت بروید. چه اسباب و لوازمی برمی دارید؟ چه برنامه ای در نظر می گیرید؟ چه چیزهایی را بر چه چیزهایی مقدم می دانید؟

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:4 بازدید : 30 نویسنده : مدیر

اصول و مبانی برنامه ریزی

 

اصول و مبانی برنامه ریزی

سال انتشار(میلادی): 2006

منبع: دوماهنامه توسعه انسانی پلیس، سال سوم، شماره7

تهیه و تنظیم: پایگاه مقالات مدیریت   www.SYSTEM.parsiblog.com  

چکیده:  برنامه‌ریزی، فرآیند آگاهانه تصمیم‌گیری در مورد اهداف و فعالیتهای آینده یک فرد، گروه،واحد کاری یا سازمان است. مدیر یا مدیران برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی را با یک تحلیل موقعیتی آغاز می‌‌نمایند و درچارچوب محدودیت زمانی و منابع، اطلاعات مرتبط با مسأله مورد برنامه‌ریزی را جمع‌آوری و تفسیر می‌‌نمایند؛ سپس با تأکید بر‌خلاقیت، مدیران و کارکنان را تشویق کرده تا بر پایه نگرشی وسیع به امورشان بیندیشند؛ آنگاه با توجه به مزایا، مضرات و تأثیرات بالقوه هر‌گزینه، مناسبترین و امکان پذیرترین اهداف و طرحها را برگزیده و مدیران و کارکنان را توجیه نموده و منابع مورد نیاز را در اختیار آنان گذاشته و به انجام آن تشویق می‌نمایند. از آنجائیکه برنامه‌ریزی، فرآیندی پیش رونده و تکرار شونده است‌، مدیران باید بطور مستمر عملکرد واحدهای تحت تکفلشان را از جهت تطابق با اهداف و برنامه‌ها تحت نظر داشته باشند. در مقاله حاضر شما با این فرآیند و اصول و مبانی برنامه‌ریزی آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:3 بازدید : 63 نویسنده : مدیر

انواع طرح های تجاری

 

انواع طرح های تجاری

 منبع : مرکز توسعه کارآفرینی

داشتن یک تخمین کلی از حجم مطلوب یک طرح تجاری تا حد زیادی به شما در سازماندهی مطالب آن از ابتدای کار کمک می کند. هر چند که در ابتدای کار به نظر شما نوشتن صفحات زیاد سخت و حتی غیر ممکن به نظر می رسد، اما معمولاً یکی از مشکلاتی که گریبان گیر طرح های تجاری می شود این است که حجمشان از حجم استاندارد بیشتر می شود.

 

تجربه نشان داده است که نوشتن یک طرح تجاری خلاصه و درعین حال موثر بسیار سخت تر است. بطور کلی طرح های تجاری را به چهار زیر مجموعه کلی می توان تقسیم کرد:

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:2 بازدید : 56 نویسنده : مدیر

اهمیت نگرش سیستمی در بازاریابی

 

اهمیت نگرش سیستمی در بازاریابی

 

در این مقاله به اهمیت نگرش سیستمی در نظام بازاریابی بنگاه اقتصادی پرداخته شده است، به‌ طوری‌ که با ذکر مقدمه و تعریف سیستم، اهمیت نگرش سیستمی را بین کارکنان شرکت، واحدهای مختلف سازمانی، آمیزهٔ بازاریابی، ابزارهای مختلف ترویج و ارتباطات و همچنین تمامی اجزاء زنجیرهٔ ارزش آفرینی مورد بررسی قرار داده و تأکید می‌شود در شرایط دشوار کسب و کار امروز و آینده، حرکت‌های ناهماهنگ، کشتی سازمان را از رسیدن به ساحل زیبای هدف‌ها بازداشته و برای توفیق در شرایط پیچیدهٔ کسب و کار نیاز به روحیه همدلی و همکاری با ایجاد و بسط نگرش سیستمی در تمام اجزاء اجتناب‌ناپذیر است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:1 بازدید : 38 نویسنده : مدیر

برنامه ریزی بازاریابی اینترنتی

 

برنامه ریزی بازاریابی اینترنتی

 

شرکتها در صورتی که بخواهند در تجارت الکترونیکی و سیستم تجاری شدیدا رقابتی ادامه حیات داده, مزیتهای رقابتی خود را حفظ و تقویت کنند و یا مزایای رقابتی جدیدی را به دست آورند باید علاوه بر طراحی یک استراتژی جامع در حوزه کسب و کار الکترونیکی جهت تحقق اهداف آن استراتژی, برنامه بازاریابی اینترنتی و الکترونیکی خود را مشخص نمایند.

 

برنامه بازاریابی الکترونیکی هر شرکتی باید بر اساس اهداف کلان استراتژی کسب و کار الکترونیکی استوار باشد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 0:0 بازدید : 33 نویسنده : مدیر

چگونه برنامه کاری بنویسم؟

 

چگونه برنامه کاری بنویسم؟

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

 مترجم: زهرا آزموده

 منبع:  sab

 نوشتن چکیده برنامه کاری از مهم‌ترین بخش‌های برنامه‌ریزی در کار است. این بخش به طور خلاصه مواردی را مطرح می‌کند که از آن جمله می‌توان به وضعیت فعلی شرکت، برنامه کاری آینده، اینکه شرکت به کدام سمت در آینده پیش خواهد رفت و چرا روند فعلی شرکت منجر به موفقیت خواهد شد؛ اشاره کرد. همچنین اگر به دنبال جذب منابع مالی هستید، تهیه یک برنامه کاری مختصر شانس شما را در جذب افراد سرمایه‌گذار بیشتر خواهد کرد.

دقت داشته باشید در تهیه خلاصه باید تمام نقاط قوت برنامه مفصل کاری‌ خود را به خوبی نشان دهید، بنابراین بهتر است چکیده پس از تدوین برنامه جامع کاری تهیه شود. معمولا این برنامه پیش از برنامه جامع ارائه می‌شود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:59 بازدید : 28 نویسنده : مدیر

چگونه طرح تجاری بنویسیم؟

 

چگونه طرح تجاری بنویسیم؟

مرجع: مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

مرکز توسعه کارآفرینی

روند نوشتن طرح تجاری تحت تأثیر تعریف شما از طرح تجاری است. اگر آن را به عنوان کاری خسته کننده و بسیار پیچیده ببینید، طرح شما نیز به همان ترتیب باعث سرنگونی تجارتتان می شود.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:58 بازدید : 44 نویسنده : مدیر

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

 

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

شروع فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری همیشه با مطالعات و برنامه ریزی های علمی همراه است. در شرکتهای بزرگ قبل از آغاز به تولید فعالیت های گروه تحقیقات و بازاریابی برای امکان سنجی در مورد مقبولیت کالا و نیاز بازار انجام می شود.

شروع فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری همیشه با مطالعات و برنامه ریزی های علمی همراه است. در شرکتهای بزرگ قبل از آغاز به تولید فعالیت های گروه تحقیقات و بازاریابی برای امکان سنجی در مورد مقبولیت کالا و نیاز بازار انجام می شود. همچنین در صورتی که کالاهایی تولید شده وجود داشته باشند و فروش نمی روند و یا در رقابت با کالاهای مشابه از بازار مناسبی برخوردار نیستند لازم است تا

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:56 بازدید : 35 نویسنده : مدیر

سرفصل‌های طرح بازاریابی

 

سرفصل‌های طرح بازاریابی

 

بررسی بازار و طرح بازاریابی، سرفصل حایز اهمیتی در تهیه طرح کسب و کار می‌باشد. هدف این بخش متقاعد ساختن سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان است. در این بخش از طرح کسب و کار نحوه رقابت در بازار؛ استراتژی کلی بازاریابی و فروش، جلب مشتری، طرح‌های تبلیغی و ترویجی به همراه بودجه مورد نیاز جهت آنها، فرآیند خرید و کنترل موجودی، نحوه ورود و خروج کالا و در حقیقت کلیه امور مرتبط با قیمت‌گذاری، توزیع ، تبلیغات ، پیش‌بینی تولید و کنترل‌ها مورد اشاره قرار می‌گیرد.

 

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:55 بازدید : 29 نویسنده : مدیر

منحنی طول عمر رابطه خریدار و فروشنده

 

منحنی طول عمر رابطه خریدار و فروشنده

 

تئوري منحني طول عمر رابطه توسط DAWYER SCHURR در سال 1987 مطرح شد. اين مدل چگونگي ايجاد و توسعه يک رابطه را از مرحله آگاهي تا زوال را نشان مي دهد.

 

1 - مرحله آگاهي (AWARENESS) : اين مرحله در هر زمان و مکاني ممکن است براي يکي از طرفين اتفاق بيفتد. در اين مرحله يکي از طرفين با جلب توجه طرف ديگر به خود و طرف مقابل با داشتن انگيزه هاي مناسب وارد مرحله بعد مي شوند.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:54 بازدید : 52 نویسنده : مدیر

نقش برنامه و بودجه در يك برنامه بازاريابي موفق

 

نقش برنامه و بودجه در يك برنامه بازاريابي موفق

تابان خواجه نصيري

تهيه‌ي يك برنامه بازاريابي موفق، يك پروسه‌ي گام به گام است. در مقاله‌ي قبلي، نكات مهم در گام‌هاي نخست را برشمردم و در اين مقاله قصد دارم، برخي نكات مهم ديگر را، در خصوص مشخص ساختن برنامه و بودجه، متذكر شوم.در اين مرحله، بعد از اينكه دقيقا كسب و كارمان را براي خودمان تعريف كرديم و مشخص ساختيم، بعد از اينكه مشتريانمان را به درستي شناختيم و دموگرافيك آنها را با تحقيق و پژوهش معلوم ساختيم، گام در راه تعيين برنامه و بودجه بر مي‌داريم.اين مرحله از تدوين يك برنامه‌ي بازاريابي، بسيار اهميت دارد. شما بايد ببينيد كه شيوه‌هاي بازاريابي‌تان پيش از اين چه بوده است و آيا براي ارتباط با مشتريانتان موفق بوده‌ايد؟ از خودتان بايد بپرسيد كه چه شيوه‌هايي بيشترين اثر و كارايي را داشته است؟ براي اين بازاريابي‌ها و استراتژي‌هايي كه قبلا داشته‌ايد چقدر هزينه كرده‌ايد و به چه نتيجه‌اي رسيده‌ايد.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1392 زمان : 23:52 بازدید : 20 نویسنده : مدیر

بازاريابی خدمات بانکداری الکترونیک

 

بازاريابی خدمات بانکداری الکترونیک

نویسنده : احمد احمدی

بانکداری الکترونیک به دلیل مزیت‌های بی‌شمارش یکی از استراتژی‌های اصلی تمامی بانک‌های دنيا است. امروز بانکداری بدون استفاده از بانکداری الکترونیک متصور نیست. به عنوان مثال اولین تجربه بانکداری اینترنتی به سال 1994 برمی‌گردد، اما امروز بدون استثناي تمامی بانک‌های دنيا از بانکداری الکترونیک استفاده می‌کنند. اولین کارت اعتباری توسط بانک آمریکا در سال 1959 به كار گرفته شد و به سرعت فراگیر شد؛ به طوري که زندگی در دنيای مدرن بدون کارت اعتباری غیر قابل تصور است.

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1392 زمان : 21:1 بازدید : 39 نویسنده : مدیر

ایمیل های بازاریاب

By:Ernest W.Nicastro

مترجم: آذین صحابی

منبع : روزنامه تفاهم

بازاریابی از طریق ارسال ایمیل، روش موثری است كه اگر به شكل مناسبی انجام شود، می تواند به توسعه یك كسب و كار و فروش بیشتر كمك كند. امروزه این ایمیل ها كه در واقع پیام های فروش هستند به خوبی توانسته اند جایگاه خودشان را در دنیای بازاریابی و تبلیغات باز كنند. عوامل بسیاری در موفقیت این پیام دخالت دارند كه شاید بتوان گفت محتوا و تركیب نگارش پیام مهم ترین آنهاست. كسب و كارهای كوچك و بزرگ متعددی هستند كه این ایمیل ها سنگ بنای پروژه و طرح بازاریابی آنها را می سازند. در واقع می توان این طور گفت كه این نامه های الكترونیكی، آگهی

ادامه مطلب ...
نظرات () تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1392 زمان : 15:48 بازدید : 25 نویسنده : مدیر

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • بازاریابی و مدیریت بازار

 • اقتصاد

 • مدیریت

 • بازار پول و سرمایه

 • کسب و کار

 • محصولات

 • آمار سایت
 • کل مطالب : 276
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 23
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 31
 • بازدید ماه : 178
 • بازدید سال : 3,946
 • بازدید کلی : 48,395

 • مرجع کد و ابزار وب

  ابزار ساخت کد پاپ آپ نيو تب